נתחיל עם נתון שיפתיע אתכם: 75% מהחלטות הקניה מתבצעות בנקודות המכירה.

במהלך מסע הלקוח, הוא עובר מספר תחנות שכל אחת מהן אמורה לקדם אותו להמרה ורכישה. נקודת המכירה היא תחנה קריטית וחשובה מאין כמוה ביצירת המרות, מכיוון שהיא מהווה הזדמנות פז להוביל את הלקוח למכירה באמצעות שימוש נכון באלמנטים של שיווק חוויתי על כל היבטיו. סטודיו אמיר צור מספק מעטפת כוללת של כל הדרוש בנקודת המכירה על מנת להקנות חווית קניה המקדמת מכירות, מעלה את הפדיון ומנצלת את שטח התצוגה באופן מיטבי.

אז מה זה שיווק חוויתי?

שיווק חוויתי בנקודות מכירה הוא גירוי כל חושי הצרכן במהלך התקשרות עם המותג. כלומר – סך כל הכלים החושיים המטפחים את חווית הלקוח בנקודות המכירה, מספרים את סיפור המותג ומכוונים את הלקוח להוספת יותר מוצרים לעגלת הקניות ולבסוף – לרכישה.

כדי להבין את העקרונות המנחים למיטוב חוויית קנייה בנקודות מכירה פיזיות, יש לקחת בחשבון מספר גורמים כגון שטח החנות, סוג המוצרים, נישה, קהל יעד עיקרי וגורמים נוספים המהווים את פרופיל המותג.

איך זה עובד ומה תהליך העבודה?

פגישה ראשונית בנקודת המכירה: אמיר מגיע לביצוע מדידות של שטח נקודת המכירה, בדיקת מגוון המוצרים תוך התייחסות לשילוט, אופי חווית הקניה, מסלול הלקוח, אופן מיתוג החנות, מיקום הדלפק/הקופות, מיזוג, חיווט, תאורה, עזרי תצוגה ופרמטרים נוספים.

פגישת ייעוץ והבניית פרופיל מובחן: בתחילת הפגישה אמיר מציג מס’ שאלות מנחות כדי לדייק ככל האפשר ביצירת חווית לקוח מוצלחת ומותאמת. לאחר מכן מוצגת תכנית העיצוב.

לקביעת פגישת ייעוץ ללא התחייבות, חייגו עכשיו: 054-639-4029

 

מהם היתרונות ברכישה בנקודות מכירה?

  1. בנקודת מכירה פיזית, הלקוח מסוגל לבחון את המוצר באמצעות המישוש, הטעם והריח, וכך יוכל להגיע להחלטה מושכלת והרבה יותר בטוחה בעצמה בהשוואה לחווית קנייה באתר אינטרנט. חווית הקניה בנקודת המכירה, כל עוד היא מעוצבת ומתוכננת באופן מקצועי – מגדילה את ההסתברות לרכישה וכתוצאה מכך מגדילה בסופו של חשבון את הפדיון פר לקוח.
  2. שירות לקוחות: בנקודת מכירה פיזית יש שירות לקוחות מיידי. אין צורך לשלוח מייל כדי לבדוק האם מוצר זה או אחר נמצא במלאי. הדבר מהווה יתרון משמעותי. בנוסף, לכל פנייה בנושא החלפה של מוצר מסוים או תכונות של דגמים מסוימים מאותו מוצר, יש מענה מיידי והדבר הינו מקדם מכירות בפני עצמו, מכיוון שהלקוח מרגיש בטוח יותר ברכישה כשהוא מקבל את כל הפרטים באופן מיידי.
  3. תמרון מכירתי: אחד מעקרונות השיווק החוויתי הוא מכירה באמצעות עיצוב מונחה מטרה, ה”מתמרן” את הלקוח במהלך שהותו בנקודת המכירה, תוך שימוש במאפיינים וכלים עיצוביים אלו ואחרים, עד להובלתו למוצרים שאותם נרצה לקדם בכל שלב.
    טכניקה זו כוללת יצירה של טריגרים אפשריים ותחנות משנה בתוך נקודת המכירה עד לחשיפת המוצרים הספציפיים בזמן ובתחנה האופטימלית ביותר בנקודת המכירה.
  4. גירוי חושי כמנוף לתגובה רגשית: זהו, בעצם, היתרון החשוב מכולם. כשריח, טעם או חוויה חושית טובה מעורבת באינטראקציה של הצרכן עם המותג, הדבר נצרב בתודעה שלו ומערב אלמנט רגשי, שחשוב מאוד בטווח הארוך: ביטחון במותג, נאמנות למותג וכתוצאה מכך – מערכת יחסים פורה וארוכת טווח עם מוצרי המותג.

 

לסטודיו אמיר צור ניסיון רב שנים של שיווק חוויתי ללקוחות ומותגים גדולים, כגון: נספרסו, בנק דיסקונט, ראלף לורן, מולטי לוק, בילאבונג, כלמוביל ורבים אחרים. הצטרפו גם אתם לנבחרת הלקוחות המנצחים שלנו.

 

אל תישארו מאחור! קבעו עכשיו פגישת ייעוץ ראשונית ללא התחייבות: 054-639-4029