עיצוב שמתחשב בעובדים

איך אפשר להגדיל את תפוקת העובדים, לשמור על נאמנותם למקום העבודה, ובמקביל להעביר להם גם את ערכי הארגון? כל זאת ניתן באמצעות שינויים עיצוביים הנוחים וקלים ליישום.

כשמתכננים ומעצבים את אזור העבודה במשרד, רצוי לאפשר עיצוב מתאים בכדי לגייס כוח אדם איכותי ולשמר עובדים קיימים. בחברות רבות לא מודעים לכך שנוחות העובד במרחב הפרטי שלו הינה כלי אטרקטיבי ויעיל לשימור נאמנות העובדים. כמו כן, לעיצוב משרדו האישי של העובד יש השפעה גדולה על תנאי העבודה.

פרטיות העובד

במרחב עבודה פתוח ההשפעה על נוחות העובד אף גדולה יותר כיוון שהוא חשוף, ולעיתים זה משפיע על נאמנותו או אפילו על החלטתו להצטרפות למקום העבודה. כשמסך המחשב גלוי לכולם, הכיסאות צפופים, השולחנות קטנים והעמדות קרובות מידי, העובד עלול לחוש לחץ וחוסר נוחות.

מומלץ שמסך המחשב של העובד יהיה מוסתר וגלוי לעיניו בלבד בכדי לשמור על פרטיותו ולגרום לו להיות רגוע יותר. רצוי כי העובד יצפה אל החלל המרכזי ולא ישב עם הגב. את הגדרת המרחב האישי של העובד ניתן לעשות באמצעות מחיצות בגבהים ומחומרים שונים כמו זכוכית או חומר אטום כמו גבס או עץ. כאשר מעדיפים חלל פתוח משתמשים בהפרדות נמוכות המגדירות לכל עובד את משטח השולחן שלו.

גודל העמדה

בואו נניח את הדברים על השולחן. שולחן גדול יותר ייתן לעובד תחושה אישית טובה יותר. הוא לא יצטרך להצטופף ויהיה לו גם את המקום המתאים להנחת חפציו האישיים. כאן חשוב נושא התכנון המקצועי. שימוש בשולחנות קטנים לא תמיד יאפשר להכניס יותר אנשים, לעיתים מבנה החלל לא יאפשר ריבויי שולחנות. לכן עדיף במקום, לתת יותר מרחב אישי לעובד.

שקט עובדים

עובד שחשוף לרעש אינו מרוכז בעבודתו. באמצעות תכנון משרד נכון העובד לא ישמע רעשים מיותרים שיסיחו את דעתו. ניתן להפחית רעשים באמצעות מיקום עמדות העבודה אחת ביחס לשנייה וביחס לחלל המרכזי וליצור סביבות עבודה נעימות ונוחות לעבודה מבחינה אקוסטית.

עיצוב בהתאם למסר

עובדים במשרדים חסרי עיצוב או בעלי עיצוב מועט או מוזנח יעריכו פחות את מקום עבודתם ויתכן שאף ישקלו לעבור מקום עבודה למשרדים מעוצבים ועדכניים. כשמעצבים משרד חשוב להיצמד לסגנון עיצוב אחד התואם את רוח החברה ומסריה. הדגש יינתן על שימוש בצבעים וחומרים המתאימים לרוח החברה, המסרים השיווקיים שלה, המיתוג של החברה והצבעים, וכמובן בהתאם לפרופיל עובדי החברה.

צבעים

לצבעים במשרד יש השפעה גדולה על תפקוד העובד והצלחתו. באמצעות בחירת צבעים ושילוב ביניהם ניתן לייצר סביבה שתעודד יצירה או פיתוח רעיונות חדשים או סביבה יישומית שתתרום לביצוע משימות. בכדי להגיע לחשיפת העובד לסביבה הרצויה – מומלץ להשתמש בצבע לצורך עיצוב חללי העבודה של העובדים, החלל המרכזי וכמובן בשימוש בלוגו החברה ובמיתוג שלה.

עיצוב משפר ביצועים

סטודיו אמיר צור מתמחה בעיצוב משרדים התורמים לרווחת העובד ומכך מעלים את תפוקת החברה. אנו מקפידים על עיצוב כל המרחב במטרה ליצור סביבה המתאימה הן לצרכי עובד והן לצרכי המעסיק. את קו העיצוב אנו מתאימים באופן אישי לכל חברה בהתאם לצרכים הספציפיים, ומביאים למימוש הפוטנציאל הטמון בכל חלל משרדי.

אנו מספקים עיצוב למשרדים החל משלב הרעיון והתקצוב, דרך התכנון וכלה בעיצוב. הסטודיו כולל אנשי מקצוע מתחום האדריכלות, עיצוב הפנים והעיצוב הגרפי, בעלי ניסיון רב בעיצוב משרדים המבוסס על ניתוח מטרות העסק וצרכי העובדים.

באמצעות ניסיון רב של שלושה דורות, יצירתיות בלתי מתפשרת, הקשבה וסבלנות רבה נוכל להביא גם את המשרד שלך למקום חדש.

אז קדימה לעבודה. עיצוב משרדים הוא תחום רחב של יצירתיות ועידוד לתפוקה. צרו עמנו קשר בטל’: 054-639-4029 ונשמח לספק את הפתרונות הנכונים לכם.